Pomoc Techniczna

Gotowe komputery opłacalne jak nigdy wcześniej? Zestawienie ofert!

Jak większość z Was pewnie wie, aktualna sytuacja rynkowa nie jest zbyt przyjazna osobom, które chciały by zakupić komputer do gier. Głównie z powodu galopujących cen kart graficznych, które spowodowane są ich niedoborami. Czynników, które za tym stoją jest wiele. Głównymi są oczywiście górnicy krypto walut oraz to, iż brakuje elementów potrzebnych do “złożenia” takiego GPU. Jest jednak pewna nadzieja, a zwie się “gotowe komputery”.

Ale zaraz, jak to, “gotowiec” i opłacalny w jednym zdaniu?

Dokładnie tak. Przed aktualną sytuacją także dało się znaleźć opłacalne “gotowce”, aczkolwiek było to dużo trudniejsze. Zwykle wyglądało to tak, że w cenie takiego PC dostawaliśmy jednostkę o lepszych parametrach. Niekiedy nawet taniej. 

Aktualnie natomiast sytuacja ma się kompletnie inaczej. Jak w normalnej sytuacji przykładowy GTX 1650 kosztował w granicach… 600-700zł, tak obecnie kosztuje ponad 1400zł. Takie same historie mają się z innymi modelami dedykowanych kart graficznych. 

I tutaj wyłaniają się gotowe komputery!

Czy obecnie w cenie 3000zł jesteśmy w stanie złożyć komputer z GTX’em 1650 Super? Lekko by powiedzieć, że jest to ciężkie zadanie. Z tego względu przygotowałem to zestawienie opłacalnych gotowców w przedziale 3000zł – 4100zł! Powyżej, czy poniżej ciężko cokolwiek polecić z dedykowanym GPU.

Jaki gotowy komputer do 3000zł?

W tym budżecie głównie pojawiają się konstrukcje bazujące na zintegrowanych układach graficznych, lub kartach pokroju GT 1030. Znalazłem jednak dla Was dwie propozycje godne uwagi:

gotowe komputery

gotowe komputery


Za 3000zł w obecnej sytuacji nie da rady złożyć samemu komputera, który oparty byłby na podobnie wydajnym procesorze i układzie graficznym. 

Jaki gotowy komputer do 3500zł?

Kwota 3500zł daje już lepsze możliwości w kontekście złożenia zestawu, czy wybrania “gotowca”. Te drugie nadal wygrywają stosunkiem cena-wydajność. W tym wypadku również proponuję skupić się na dwóch poniższych ofertach:

gotowe komputery

gotowe komputery


Jaki gotowy komputer do 4100zł?

Wchodzimy na pułap, gdzie możemy spokojnie sami złożyć komputer bez większych cięć – ale raczej na GTXie 1650, niżeli na modelu 1660. Gotowe komputery w tej cenie oferują jednak nawet GTX’y 1660 Super! Przejdźmy zatem do konkretnych propozycji:

gotowe komputery

gotowe komputery


A co, jeżeli potrzebuję mocniejszego GPU?

W takim wypadku pozostają dwie opcje. Czekanie, lub kupno karty po obecnych cenach. Oczywiście wybór jak zawsze należy do każdego z osobna. Wracając jednak do naszych gotowców, uważam, że obecna sytuacja będzie im naprawdę mocno sprzyjać. Oczywiście o ile ich ceny utrzymają się na takim poziomie oraz będą dostępne od ręki. W zasadzie na każdym z nich pogracie w praktycznie każdą grę, która miała premierę. Może nie będzie to gra w wysokiej rozdzielczości i najwyższymi ustawieniami graficznymi, ale będzie płynnie. O grach e-sportowych, typu LoL, czy CS:GO nawet nie ma co mówić, będą działać bez zająknięcia. 

Osobiście, gdybym potrzebował, z pewnością wybrałbym którąś z w/w propozycji. A Wy? Podzielcie się tym z nami w komentarzach!

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mat
Mat
8 miesięcy temu

Mi się aż tak bardzo nie śpieszy, więc złożę samodzielnie komputer z wykorzystaniem APU, a kiedy rynek wróci do normy (jeżeli wróci), kupię kartę graficzną. Niestety, ale gotowe zestawy mają gwarancję na całość, a nie każdy element z osobna (co wyklucza modyfikacje).

trackback
8 miesięcy temu

[…] że poprzedni artykuł, pt. “Gotowe komputery opłacalne jak nigdy wcześniej? Zestawienie ofert!” przyjął się bardzo pozytywnie. Postanowiłem w takim razie pójść za ciosem i […]

48k
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Optimized with PageSpeed Ninja