Pomoc Techniczna

KRUX Ergo Line – test ergonomicznej klawiatury

Krux to firma kojarzona raczej z peryferiami dla graczy, niżeli sprzętem biurowym. Niedawno jednak postanowili wypuścić na rynek ergonomiczną klawiaturę, z biurowym przeznaczeniem. Dziś omówimy sobie ten twór, zwany KRUX Ergo Line – zapraszam!

Na początek zaczniemy od omówienia “suchych” danych

Przedstawiona dziś klawiatura ma nisko profilową konstrukcję. Jej działanie opiera się na membranie, a przełączniki to najzwyklejsze gumowe kopuły. Rozwiązanie to pomaga w zachowaniu dobrego komfortu pracy przy jak największej ciszy – w końcu kto w biurze chciałby słuchać donośnego kliku?

Krux Ergo Line

Pierwsze wrażenia

Pudełko utrzymane zostało w jasnej kolorystyce, typowej dla biurowych produktów. Jego jakość jest typowa dla produktów w tym przedziale cenowym. W opakowaniu, oprócz samej klawiatury w piankowej osłonie, znajdziemy krótką instrukcję obsługi. Po wyjęciu zaskoczyć może nas przede wszystkim niska waga – 488g oraz dobra jakość wykonania (jak na te pieniądze oczywiście), dzięki zastosowaniu dobrego plastiku. Klawiatura podczas silnego zginania w rękach delikatnie się ugina, lecz przy tym nie trzeszczy.

Krux Ergo Line

Budowa

Keycap’y w omawianym dziś produkcie wykonane są z tworzywa ABS a dokładniej zostały zrobione w technologii laser etched, co może objawić się zdartymi klawiszami w przyszłości, mimo tego nie budzą żadnych wątpliwości, a ich wykonanie jest po prostu dobre. Co ciekawe, posiadają one dość nietypowe rozmiary, przykładem tego, może być wydłużony alt, czy ctrl. KRUX Ergo Line wykonany jest w całości z plastiku, posiada budowę non float-key, co oznacza, że przełączniki są zabudowane. Zastosowanie takiej budowy poprawia akustykę klawiatury. Na spodzie zauważyć możemy 5 gumek antypoślizgowych oraz jednostopniowe nóżki podwyższające, na których nie znajdziemy stoperów, lecz tego sprzęt nie wykazuje tendencji do przesuwania się po biurku pomimo niskiej wagi.

Produkt ten wyposażony został we wbudowaną podkładkę pod nadgarstki, co dla niektórych jest bardzo ważne. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się, jakoby delikatnie zaokrąglony plastikowy i krótki element mógł wpłynąć na komfort użytkowania. Jednak ku mojemu zdziwieniu, owa podkładka gwarantuje nam niesamowitą wygodę. Dzięki niej nadgarstki nie są pod bardzo ostrym kątem (co jest często spotykanym zjawiskiem). Takie rozwiązanie w moim odczuciu całkowicie eliminuje ból nadgarstków po długim korzystaniu z klawiatury.

Krux Ergo Line

Kabel i możliwości

Klawiaturę do komputera podpinamy za pomocą kabla USB. Jest on dość cienki i lekki oraz nie posiada materiałowego oplotu, przez sprawia wrażenie bardziej delikatnego. Warto wspomnieć, że ów kable jest bardzo giętki, dzięki czemu ładnie układa się na biurku. KRUX Ergo Line wyposażony został w białe podświetlenie klawiszy, które możemy dopasować pod własne potrzeby. Z pewnością ułatwi nam pisanie, nawet gdy wokół panować będzie ciemność. Jeśli jednak nie lubimy podświetlania, lub nie patrzymy na klawiaturę podczas pisania, można je wyłączyć przyciskiem z zębatką. Wyposażono ją w 2 tryby podświetlenia – stały i oddychający. Natężeniem światła sterować możemy za pomocą kombinacji klawiszy FN + Page Up lub Page Down. W prawym górnym rogu klawiatury znaleźć możemy 4 diody informujące o aktywacji przycisków Num Lock, Caps Lock i Scroll Lock oraz WinKey Lock. Nad strzałkami natomiast widzimy podświetlone logo firmy.

Następną kwestią, ułatwiającą codzienne użytkowanie, są przyciski F1-F12, pod które zostały przypisane funkcje multimedialne. Takie udogodnienie z pewnością ułatwi codzienne korzystanie z klawiatury w biurze – zamiast szukać kalkulatora, po prostu naciskamy dwa przyciski.

Wrażenia z użytkowania

Ogólne wrażenia z użytkowania były jak najbardziej pozytywne, mimo tego, że na co dzień korzystam z klawiatur wykorzystujących przełączniki oparte na sprężynach, nie odczułem aby gumowe kopuły mi przeszkadzały. Feeling moim zdaniem również stoi na wysokim poziomie. Co ciekawe, jest to jedyna klawiatura, z której LEPIEJ korzystało mi się na stopkach podwyższających.

Krux Ergo Line

Podsumowanie

KRUX Ergo Line można nazwać “typową biurówką”. Posiada wszystko co niezbędne i parę featuer’ów ułatwiających codzienną pracę. Nie uświadczymy tu gamingowych dodatków, które wywindowały by cenę do góry. Ergo Line idealnie sprawdzi się w biurze, w tym domowym także. Nie należy od niej wymagać nie wiadomo czego, szczególnie jak za te pieniądze. Uważam, że jest warta swojej ceny, która wynosi zaledwie 60 zł.

Klawiaturę zakupić możecie tutaj:
Morele.net
X-kom.pl
mediaexpert.pl
komputronik.pl

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
9 miesięcy temu

PogU! Warto się zastanowić!

48k
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Optimized with PageSpeed Ninja